Náš příběh

Rodinný podnik

V roce 2001 oslovil Aleš Kubíček, zakladatel továrny na balóny, tehdejšího majitele zámku Radešín, s návrhem na koupi schátralé stavby, o jejíž existenci věděl již z dob svazarmovského létání. Bohužel tou dobou nebyl zámek na prodej, avšak do rukou rodiny Kubíčkových se zámek Radešín přeci jen dostal, a to o čtyři roky později díky náhodnému objevu inzerátu v realitních novinách, na základě kterého jej Aleš Kubíček ihned bez váhání koupil. Atmosféra a poloha zámku jej okouzlila a spatřil ji jako ideální místo pro vznik Centra balonového létání, po kterém již řadu předešlých let toužil. Prostor zámku, jeho bezprostřední okolí, i přilehlé prostředí, nabízející jak plochy zarostlé loukami, tak zarostlé lesy – shledal jako stvořené k tomuto plánu. Toužil po místě, ve kterém bude možno skloubit starty a lety balónem, zázemí pro jeho tým, možnost pořádaní soutěží a pilotních výcviků, výbornou dostupnost pro klienty z celé republiky a adekvátní vzdušný prostor. To vše zámek Radešín velkoryse nabízí a přidává okouzlující atmosféru historického sídla, jehož zvelebování stojí za to.

Od roku 2008 se k Aleši Kubíčkovi připojila jeho snacha Monika, které začala budovat pilotní školu a provozovat vyhlídkové lety.

V roce 2014 připadla veškerá starost o Balonový zámek synovi Petrovi Kubíčkovi s manželkou Monikou. Společnými silami pokračují v rekonstrukci a tvorbě fullservisového balónového centra. Přesto, že se oprava zámku neděje jako lusknutím prstem a v kuchyni ještě nestojí Michelinový kuchař, je každým dnem vidět další a další pokrok.

 

související články