pilotní

škola

 

Rozhodnete-li se stát pilotem horkovzdušného balónu, rádi Vám pomůžeme s realizací. Nejvhodnější doba na výcvik je od dubna do listopadu, je však možnost létat i přes zimu. Kapacita žáků není nijak omezena, přihlásit se můžete kdykoliv. Naši instruktoři se věnují žákům již mnoho let, jsou léty zkušení a ověření. Jedná se o českou pilotní špičku, kooperujeme i s piloty zahraničními.

Nové piloty zaškolujeme od roku 2007, poskytujeme jim ty nekvalitnější možnosti výuky. Výcvik metodicky vede Aleš Kubíček, konstruktér a pilot horkovzdušných balónů, který od roku 1983 naučil létat desítky a snad i stovky nových pilotů. Výcvik je téměř jako v autoškole – složen z praktických letů a teoretických přednášek. Z obou jsou na konci zvlášť zkoušky. Praktický výcvik probíhá individuálně a to zejména o víkendech. Pod odborným dohledem musíte nalétat nejméně 16 hodin, často však až kolem 20. Škola je umístěna na Vysočině, která svým reliéfem umožňuje simulovat nejrůznější letové podmínky za různých meterologických podmínek.

Teoretické přednášky máme formou třech víkendových seminářů, během kterých se projdou všechny povinné předměty. Přesné termíny najdete v sekci Teoretický výcvik ; pravidelně se konají každý rok v Únoru a Březnu. Na přání a při dostatečném počtu uchazečů můžeme celý cyklus zopakovat kdykoliv během roku.
Pro případné přání zajišťujeme celý výcvik i v anglickém jazyce.

Máme kvalifikace i na přezkušování – takže u nás provedete výcvik, my Vás vyzkoušíme a pak si už jen zajedete na Letecký rejstřík pro Váš nový průkaz. Díky naší spolupráci s Úřadem civilního letectví Vám taktéž poradíme s uznáním pilotního průkazu vydaného v cizích zemích a naopak.

DSC_1510 radesin_balonovyzamek_ radesin_balonovyzamek_DSC_1700 klasik radesin_balonovyzamek_L1056323 radesin_balonovyzamek_L1056685 radesin_balonovyzamek_L1056672