Pilotní škola

Létát balóny nás nesmírně baví. Ale ještě více nás baví se o tuto radost dělit s ostatními. A to je ten hlavní důvod, proč se intezivně zabýváme výcvikem pilotů horkovzdušných balónů. Víme, že stát se pilotem stojí poměrně hodně osobního úsilí a nasazení, proto je naším posláním Vám cestu k vytoužené kvalifikaci co nejvíce zpříjemnit. Vám stačí jen přijet (a učit se), my se postaráme o vše ostatní.

Jediná pilotní škola se zaměřením na balóny v ČR.

Balónový Zámek je zřejmě jedinou profesionální pilotní školou zaměřenou na kompletní výcvik pilotů horkovzdušných balónů v ČR a SR. Vedle základního výcviku pro získání základní kvalifikace pilota horkovzdušného balónu poskytujeme výcvik prakticky pro všechny dodatečné kvalifikace a privilegia pilotů horkovzdušných balónů. S výcviky balónových pilotů máme bohaté zkušenosti: od roku 2007, kdy jsme s výcvikem začínali prošlo naší školou mnoho desítek žáků, dnes často zkušených a respektovaných pilotů. Ostatně někteří z našich žáků dnes v naší škole učí létat!

Poskytované výcviky:

Žákovská teorie

Zímní výuka teoretických znalostí potřebných pro pilotní výcvik

Žákovská teorie

Výcvik pilota balónů

Výcvik pro získání pilotního oprávnění pro horkovzdušné balóny

Výcvik pilota balónů

Pokračující výcvik

Zajišťujeme veškerý pokračující výcvik pro držitele pilotního průkazu

Pokračující výcvik

O pilotní škole

Výcvik v ideálních podmínkách

Jsme si vědomi, že samotný výcvik vyžaduje od žáka jeho plné nasazení a soustředění. Proto se snažíme cestu k vytoužené kvalifikaci maximálně zjednodušit tím, že celý výcvik naplánujeme, zorganizujeme a uchazeče nenecháme nikde a nijak tápat. Vedle toho prostředí Zámku uzpůsobeného pro účely výcviku poskytuje vše, co pro výcvik potřebujeme - ubytování a stravování, učebny, startovní louku a dokonce i plnící stanici. Toto zázemí (podobné najdete opravdu málo kde) pak zjednodušuje život nejenom žákům, ale zejména jeho instruktorům, kteří se tak mohou plně soustředit pouze na výcvik. Letka našich moderních výcvikových balónů tovární značky Kubíček už je samořejmostí, kterou není třeba zmiňovat.

balony_pred_zamkem_3

Otevřená krajina

V okolí zámku se nalézá otevřená krajina zcela ideální pro výcvik. Je členitá, variabilní, umožňující nácvik nejrůznějších letových situací za různých meteorologických podmínek. Tak, aby byl pilot připraven vždy si poradit při každém letu odehrávající se pokaždé za zcela unikátních podmínek. Což je samotná podstata balónového létání.

Krajina_pro_vycvik_03

A na závěr zkoušky

Aby byla námi poskytovaná služba opravdu kompletní, disponujeme i kvalifikacemi pro přezkušování – takže u nás provedete nejen výcvik, ale my Vás také vyzkoušíme a pak si už jen zajedete na Letecký rejstřík pro Váš nový průkaz.

Za pilotní školou stojí...

manželé Monika a Petr Kubíčkovi, oba zkušení instruktoři. Pokud máte k výcviku jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Petra a Moniku doplňuje tým zkušených a ostřílených instruktorů.

Monika Kubíčková

Hlava veškerého dění na zámku a Instruktorka pilotní školy

Dost možná momentálně nejaktivnější pilotka na Českém nebi, zcela jistě je Monika nejaktivnější instruktorkou. Na její tváři nenajdete nic jiného než úsměv a to i v těch nejvypjatějších situacích.

"Pro veškerou péči o ostatní nebyl čas se nad vlastním motem zamyslet :-)"

Petr Kubíček

Instruktor pilotní školy, examinátor

Létá od útlých dětských let, dlouholetý člen reprezentace, jeden z nejaktivnějších instruktorů v ČR s odučenými desítkami pilotů. Tovární zalétávací pilot v Kubíček Balloons. Autor metodiky výcviku používané v naší pilotní škole. A také examinátor pro všechny myslitelné kvalifikace.

"Balón je vlastně takový stroj na rozdávání radosti. Radost z něj mají piloti když letí, posádky doprovázející pilota na zemi, pasažéři v koši, ale i diváci na zemi. Každý let balónem rozdá mnoho radosti. Proto je potřeba mnoho pilotů, aby bylo více letů a tím více radosti"

Jirka Hembal

Instruktor a examinátor

Jeden z prvních žáků naší pilotní školy, který svým umem, pílí a zápalem dosáhl snad všech myslitelných kvalifikací, včetně té nejvyšší - je také examinátorem. Čili se s Jirkou můžete potkat nejen při výcviku, ale také u zkoušek.

"Létání balónem vnímám jako nejvznešenější pohyb vzduchem. Každý let je originál, nikdy není předem jasné místo přistání a to je fajn"

Jožka Doležel

Instruktor a examinátor

Nejveselejší člověk v našem týmu. jazykem šermuje se stejnou obratností, jako ovládá stroje lehčí vzduchu. Jeho zkušenost, spolehlivost a vytrvalost jej dovedla až k příčce nejvyšší - tedy examinátorské. Potkat se s Jožkou tak můžete potkat i u zkoušek, kde ale veselí končí...

"Život je složitý a těžký a vesměs stojí za hovno, ale přesto stojí ho za to žít! Letání balonem je úžasná kratochvíle, která se neohledí, neokouká, nezevšední a zároveň ukazuje, jak je člověk malý, protože svět z balonového proutí se mu zdá tak velký a nezkažený. Proto balonem létám, žiju..." 

Mirek Borkovec

Instruktor pilotní školy

Laskavý, klidný, veselý. Létat nejen umí, ale umí létání i učit. Má vše, co dobrý instruktor mít má,

"Každý člověk by měl alespoň jednou v životě spatřit svět okolo sebe z pořádného nadhledu. Ta perspektiva je skutečně nepopsatelná, zmizí všechny drobnosti - drobné nedostatky města či krajiny pod vámi i drobné malicherné starosti všedního dne, a zbude jen nádherný svět ve své celistvosti."