Naši piloti

Pro zámek létá pečlivě vybraná a vycvičená skupina respektovaných českých pilotů a instruktorů.

Monika Kubíčková

Hlava veškerého dění na zámku a Instruktorka pilotní školy

Dost možná momentálně nejaktivnější pilotka na Českém nebi, zcela jistě je Monika nejaktivnější instruktorkou. Na její tváři nenajdete nic jiného než úsměv a to i v těch nejvypjatějších situacích.

"Pro veškerou péči o ostatní nebyl čas se nad vlastním motem zamyslet :-)"

Jan Kostrhun

Mladý pilot narozený do jedné z nejstarších a nejzápalenějších balónářských rodin v Česku. U balónů je od malička, proto je i přes svůj mladý věk velmi zkušeným a spolehlivým pilotem. Je také členem reprezentace.

"Na létání mám nejraději pohled na přírodu i města z výšky - z úplně jiné perspektivy. Baví mě různorodost každého letu díky střídajícím se směrům větru. Dělá mi radost nadšení pasažérů, které vidím při každém letu."

Miroslav Boška

Snad neznáme pilota s větším zápalem pro věc. I když relativně nový pilot, svým poctivým přístupem k pilotnímu řemeslu se hladce vyrovná i služebně starším kolegům.

"Leonardo Da Vinci jednou řekl: “Jakmile vyzkoušíte létání, budete navždy chodit po zemi s očima obrácenýma k nebi, protože tam jste byli, a tam se budete vždycky chtít vrátit.” Už vím, co tím myslel!"

Petr Pártl

Pilot s mnohaletou praxí, jeden z prvních žáků naší pilotní školy. Hodně cestuje, takže neustále oplývá mnoha historkami. Létání je pro něj zábava o kterou se velmi rád dělí s ostatními. O jeho spolehlivosti, klidu a nadhledu již psát ani nemusíme.

"Při prvním letu, s instruktorem, kdy (se)předváděl, jak létá balón(em) se mi hrozně zalíbil pohled na zem z "balónové výšky". Takový jiný pohled na zem co se neomrzí.. Ukazuji jiným "jiný pohled na svět" a plním si své sny."

Martin Koupa

Spolehlivý rutinér, zkušený pilot, ošlehaný mnoha lety po celém Česku i Slovensku.

"Od mého prvního setkání s balónovým létáním v roce 2006 jsem byl okouzlen tímto jedinečným zážitkem. Balónové létání, i v dnešní moderní době, pro mě zůstává něčím výjimečným a fascinujícím. Přitahuje mě pocit klidu a svobody, který mi toto létání poskytuje a který ve mně zůstává i po letech.

Každý let balónem pro mě představuje dobrodružství a relaxaci, únik od každodenních starostí a radost z toho, že se věnuji tomu, co mě opravdu baví. Balónové létání je pro mě nejen koníčkem, ale i způsobem, jak se vymanit z rutiny a prožít něco neobvyklého."

Petr Kašpárek

Precizní pilot, zásadový s bezpečnosti vždy na prvním místě, každý krok pečlivě promýšlí. A přitom všem je to velmi příjemný společník nejen do nepohody ale také do balónového koše. A jak dobře létá, tak i dobře řídí cokoliv, co má alespoň 2 kola.

"Líbí se mi pohled na krásnou Vysočinu z balonu, ktery je jako rozhledna plující krajinou. Jsem rád, že můžu tento zážitek sdiíet se svými pasažéry."

Jaroslav Veselý

Tichý, ale o to příjemnější společník pro něhož není nikdy nic žádný problém. Let s Jardou je pohlazení na duši. Však zažijete sami, protože je z nedaleka, takž létá o to častěji.

"To se stane, když dostaneš zážitkový dárek, ze kterého se stane koníček. Létání je pro mne únik z každodenních starostí k úžasným zážitkům ve vzduchu i na zemi spojených se setkáváním se s úžasnými lidmi kolem balónů."

Zbyňa Možíš

Spolehlivý, klidný, tichý, vtipný příjemný, zkušený. Má vše, co má správný pilot mít. Létá velmi mnoho let, a přesto si každý let užije, protože na létání nemá tolik času, kolik by chtěl...

"Možná jsme cizinci, ale v tomto letu jsme rodina. Když se poprvé potkáme, tak se neznáme. Každý plný očekávání, možná obav, ale připraven prožít dobrodružství. Každý přikládá ruku k dílu, přípravy k letu vrcholí. Společně se vzneseme a prožíváme pocit plavby, plavby v nekonečném oceánu, který se rozlévá nad námi známými i neznámými místy. Plavby, kde se společně poznáváme, více a více. Krásné chvíle utíkají rychle ... je čas přistávat a slavit. Jsme na konci naší cesty země, ohně, větru a vody. Známe se jmény, máme společné vzpomínky. Doufám, že vydrží navždy."

Jirka Hembal

Instruktor a examinátor

Jeden z prvních žáků naší pilotní školy, který svým umem, pílí a zápalem dosáhl snad všech myslitelných kvalifikací, včetně té nejvyšší - je také examinátorem. Čili se s Jirkou můžete potkat nejen při výcviku, ale také u zkoušek.

"Létání balónem vnímám jako nejvznešenější pohyb vzduchem. Každý let je originál, nikdy není předem jasné místo přistání a to je fajn"

Jožka Doležel

Instruktor a examinátor

Nejveselejší člověk v našem týmu. jazykem šermuje se stejnou obratností, jako ovládá stroje lehčí vzduchu. Jeho zkušenost, spolehlivost a vytrvalost jej dovedla až k příčce nejvyšší - tedy examinátorské. Potkat se s Jožkou tak můžete potkat i u zkoušek, kde ale veselí končí...

"Život je složitý a těžký a vesměs stojí za hovno, ale přesto stojí ho za to žít! Letání balonem je úžasná kratochvíle, která se neohledí, neokouká, nezevšední a zároveň ukazuje, jak je člověk malý, protože svět z balonového proutí se mu zdá tak velký a nezkažený. Proto balonem létám, žiju..." 

Mirek Borkovec

Instruktor pilotní školy

Laskavý, klidný, veselý. Létat nejen umí, ale umí létání i učit. Má vše, co dobrý instruktor mít má,

"Každý člověk by měl alespoň jednou v životě spatřit svět okolo sebe z pořádného nadhledu. Ta perspektiva je skutečně nepopsatelná, zmizí všechny drobnosti - drobné nedostatky města či krajiny pod vámi i drobné malicherné starosti všedního dne, a zbude jen nádherný svět ve své celistvosti."

Petr Kubíček

Instruktor pilotní školy, examinátor

Létá od útlých dětských let, dlouholetý člen reprezentace, jeden z nejaktivnějších instruktorů v ČR s odučenými desítkami pilotů. Tovární zalétávací pilot v Kubíček Balloons. Autor metodiky výcviku používané v naší pilotní škole. A také examinátor pro všechny myslitelné kvalifikace.

"Balón je vlastně takový stroj na rozdávání radosti. Radost z něj mají piloti když letí, posádky doprovázející pilota na zemi, pasažéři v koši, ale i diváci na zemi. Každý let balónem rozdá mnoho radosti. Proto je potřeba mnoho pilotů, aby bylo více letů a tím více radosti"

Mimo náš stálý tým nám čas od času pomáhají i další zkušení piloti, o kterých víme, že dokáží zajistit bezpečný a pohodový let.

Chcete být také pilotem?

Pilotní škola

Létát balóny nás nesmírně baví. Ale ještě více nás baví se o tuto radost dělit s ostatními. A to je ten hlavní důvod, proč se intezivně zabýváme výcvikem pilotů horkovzdušných balónů. Víme, že stát se pilotem stojí poměrně hodně osobního úsilí a nasazení, proto je naším posláním Vám cestu k vytoužené kvalifikaci co nejvíce zpříjemnit. Vám stačí jen přijet (a učit se), my se postaráme o vše ostatní.

Více informací

Výcvik pilota balónů

Výcvik pro získání pilotního oprávnění pro horkovzdušné balóny

Více informací