Let balónem nebo rovnou pobyt na zámku?

Proč vlastně pořádáme pobyty na zámku Radešín spojené s letem balónem? Posunujeme tím zážitek letu balónem úplně na jinou úroveň.

Let balónem ne bezesporu unikátní a nezapomenutelný zážitek pro každého zúčastněného. Let balónem má svůj půvab a krásu prakticky kdekoliv. Má však jednu nevýhodu. Trvá vlastně relativně krátce. Vlastní hodina ve vzduch uplyne jako voda. Co víc, je třeba být na srazu včas, což bývá v dnešní uspěchané době plných silnic problém. A po přistání se obvykle zase hned spěchá dál. Někdy máme pocit, že tato uspěchanost potom vlastní zážitek přece jenom lehce degraduje.

Pobytem na zámku se tohle všechno jako mávnutím kouzelného proutku změní. Když poletíte v druhý den ráno, je celkem jedno, kdy večer přijedete. Hodina zpoždění tak žádný problém nepřinese. Celý pobyt pak prožijete ve společnosti letců a díváním se na ostatní balóny, které z louky před zámkem létají kdykoliv jsou k tomu příhodné podmínky. Prohlédnete si muzeum o historii výroby balónů v českých zemích. A co hlavně - dokonale si odpočinete v našem klidném prostředí. A na chvíli zapomenete na všední starosti.

Zkrátka se na celý pobyt stanete součástí rodiny vzduchoplavců. A celý zážitek tak místo hodin bude trvat dny. A to je ten důvod, proč se za námi vyplatí přijet na delší dobu než na vlastní let. Zajímavostí už pak je. že nejbližší návštěvníci k nám na pobyt přijeli z vedlejší vesnice, kam se dá bez problému dojít pěšky.