Let balónem má být radost, ne starost

Již poněkolikáté zrušený let vede k frustraci, či dokonce zlosti. Sami z toho nemáme radost, také chceme létat. Ale bezpečnost letu je nadevše.

A zase mně zrušili můj termín letu. Už mám chuť se na to vykašlat. Proč zase? Můj telefon přece ukazuje v předpovědi sluníčko! Znáte to?

Bohužel tohle je poměrně běžná situace. Sami z ní nemáme radost. Ono zorganizovat let není úplně snadné. Je třeba dát dohromady pilota, balón, auto, doprovodnou posádku a zejména všechny pasažéry. Žádná lehká práce. Ale přesto je to nutné. Věřte nám, my také chceme letět, pokaždé. Tedy pokaždé, když to jde a je předpoklad krásného zážitku.

Létání balónem je vlastně celkem zbytná aktivita. Úžasná, krásná, ojedinělá, příjemná, ale zbytná. Nemusí se nutně konat právě dnes. Nejsme hasiči či sanitka, kteří na pomoc přijet musí. My máme možnost si vybírat jen ty nejpříhodnější podmínky zaručující plnost zážitku. Nechceme (a ani nebudeme) létat do podmínek, které nejsou vhodné. Radostný zážitek by se totiž mohl snadno změnit v hromadu starostí. Úplně zbytečně.

Proto prosím nemějte našim pilotům za zlé, že opět let zrušili. Sami chtějí letět, sami potom sedí smutní na zemi. Nemohou být tam kde to mají rádi - v oblačných výšinách. Vždy k tomu však mají velmi dobrý důvod. Důvod, který nemusí být lidem, kteří se teprve s problematikou letu balónem seznamují, na první pohled zřejmé a pochopitelné.

Proto nám prosím důvěřujte. Chceme létat. Chceme se o radost balónového letu podělit. A pokud už let musíme zrušit, máme k tomu velmi dobré důvody. Děkujeme za vaše pochopení i trpělivost