Náš příběh

Balónový zámek v sobě snoubí historii a krásu létání s balóny.

Zámek a Kubíčkovi

Do rukou rodiny Kubíčkových se zámek Radešín dostal díky náhodnému objevu inzerátu v realitních novinách, na základě kterého jej Aleš Kubíček ihned bez váhání koupil. Atmosféra a poloha zámku jej okouzlila a spatřil ji jako ideální místo pro vznik Centra balonového létání, po kterém již řadu let toužil. Prostor zámku, jeho bezprostřední okolí, i přilehlé prostředí nabízející jak plochy zarostlé loukami, tak zarostlé lesy shledal jako stvořené k tomuto plánu. Toužil po místě, na kterém bude možno skloubit starty a lety balónem, zázemí pro jeho tým, možnost pořádaní soutěží a pilotních výcviků, výbornou dostupnost pro klienty z celé republiky a adekvátní vzdušný prostor. To vše zámek Radešín velkoryse nabízí a přidává okouzlující atmosféru historického sídla, jehož zvelebování je naším posláním.

Zámek byl při koupi v zuboženém stavu a pro naplnění svého účelu jej musel Aleš se svojí ženou Naděždou nejprve částečně zrekonstruovat. Od roku 2008 se k Aleši Kubíčkovi připojila jeho snacha Monika, které začala budovat pilotní školu a provozovat vyhlídkové lety. V roce 2014 připadla veškerá starost o Balonový zámek právě Monice podporované jejím manželem Petrem. Společnými silami pokračují v rekonstrukci a tvorbě fullservisového balónového centra. V roce 2019 se v prostorách zámku otevřelo muzeum výroby horkovzdušných balónů v ČR.

Přestože se oprava zámku neděje jako lusknutím prstem a v kuchyni ještě nestojí michellinský kuchař, je každým dnem vidět další a další pokrok.

Ales_a_Nada

Rodina Kubíčkova (mladší)

Jsme rodina, která balónovému létání zcela propadla. S balóny žijeme prakticky každý den a létání nám činí neskutečnou radost. Ta má tu krásnou vlastnost, že se zdvojnásobí, když se o ní podělíme s někým druhým. Proto budeme moc rádi, když o radost z létání s balóny budeme moci podělit i s vámi tím, že za námi přijedete. Na zámku jsme pro vás nachystali (hlavně Monika) vše , co je k balónovému létání potřeba. Je jen málo míst na celé zeměkouli poskytujících podobnou úroveň komfortu provozu balónů.

Rodina_Kubickova_mladsi

Historie Zámku Radešín

Od původní tvrze až po současnost

Historie Zámku Radešín

Muzeum historie výroby balónů


Muzeum historie výroby balónů

Naši piloti

Pro zámek létá pečlivě vybraná a vycvičená skupina respektovaných českých pilotů a instruktorů.

Naši piloti
Zamek_s_balony

Poleťte s námi!

Budeme neskutečně rádi, když krásu balónového létání okusíte s námi! Možností je bezpočet!

Pobyt na zámku s letem balónem

Jak vlastně vypadá takový pobyt na zámku spojený s letem balónem

More information

Pilotní škola

Létát balóny nás nesmírně baví. Ale ještě více nás baví se o tuto radost dělit s ostatními. A to je ten hlavní důvod, proč se intezivně zabýváme výcvikem pilotů horkovzdušných balónů. Víme, že stát se pilotem stojí poměrně hodně osobního úsilí a nasazení, proto je naším posláním Vám cestu k vytoužené kvalifikaci co nejvíce zpříjemnit. Vám stačí jen přijet (a učit se), my se postaráme o vše ostatní.

More information